Interesanti tehnoloģiskie izgudrojumi

Interesanti tehnoloģiskie izgudrojumi

Jaunās tehnoloģijas inovācijas ir ne tikai noderīgas, bet arī uzjautrinošas. Dažām ir interesants dizains, bet dažām to darbības princips. Zinātnieki arvien vairāk izgudro lietas, lai tās piesaistītu ne tikai ar nozīmīgumu, bet arī radošumu.

* Indijas zinātnieki ir izgudrojuši vizuāli interesantu veidu, kā popularizēt Saules baterijas enerģiju. Saules baterijas tiek sakārtotas koka formā, un ir pieprasītas katra cilvēka pagalmā. Tām ir piesaistošs dizains, un turklāt baterijas uzņem saules starus no visām pusēm. Savāktā enerģija iegūt daudz lielākus apjomus. Viens šāds Saules bateriju koks var nodrošināt elektroenerģiju piecām mājām.

* Naža asmens ir izgudrots tā, lai tas iegūst cilvēka ķermeņa temperatūru un ļauj vieglāk nogriezt sviestu. Šis siltais nazis ir domāts tieši sviesta sagriešanai, kad tas ir tikko izņemts no ledusskapja. Nazis uzsilst 20 sekunžu laikā un ir gatavs sagriezt cietu sviestu.

* Akli cilvēki bieži vien aizmirst savas atmiņas, kas ir bijušas laikā, kad tie ir vēl redzējuši. Tas notiek tāpēc, ka tiem pazūd vizuālā atmiņa. Ar 3D printeriem ir iespēja izdrukāt fotogrāfijas, kas ir tapušas laikā, kad cilvēks vēl redzēja. Aptaustot 3D izdrukātos objektus, akli cilvēki atsauc atmiņā smaržu, garšu, mūziku.

* “Apple Inc.” kompānijas loģistika ir augstāk attīstīta par visām citām firmām. Preču piegādei tiek izmantotas lidmašīnas, un kompānijas produkti “lido” tikai biznesa kasē.

* 3D printeri NASA izmanto arī astronautu vajadzībām. Pirmais priekšmets, ko e-pasta veidā aizsūtīja uz kosmosa kuģi bija uzgriežņu atslēga, kas bija ļoti nepieciešama, lai salabotu kuģi.

*1981. gadā 1GB papildus atmiņa elektroniskām ierīcēm maksāja ap 300000 dolārus. Šobrīd šāda atmiņas karte pat nesasniedz viena dolāra vērtību.

* Cilmes šūnas var krietni pagarināt cilvēka mūža ilgumu. Zinātnieki veica pētījumus, injicējot pelei cilmes šūnas un pētīja tās dzīvošanas ilgumu. Laboratorijas peles, kas atrodas krātiņos pārsvarā dzīvo 21 dienu, bet ar cilmes šūnām tās izdzīvoja līdz pa 70 dienām. Salīdzinot to ar cilvēka mūžu var secināt, ka cilvēki, kas šobrīd vidēji dzīvo 80 gadus, varētu dzīvot līdz 200 gadiem.

* Zinātnieki šobrīd izgudro kontaktlēcas, kas atļauj saskatīt UV gaismu un infrasarkano gaismu. Karavīriem šādas lēcas palīdzēs saskatīt ķermeņus, kuriem ir paaugstināti lielāka temperatūra kā apkārtējai videi, respektīvi, dzīvas būtnes. Ārsti šādas kontaktlēcas var izmantot, lai saskatītu asins cirkulāciju pacientu ķermenī. Vai nerodas kādi asins sabiezējumi un izplūdumi, ko vajag steidzami novērst.

* QR kods tiek iestrādāts uz jaunākajiem kapakmeņiem. Cilvēks, ieskenējot šo kodu, var redzēt nelaiķa biogrāfiju, fotogrāfijas, ģimenes loku – visu informāciju, ko radinieks ir par viņu ievadījis. Tas padara kapa vietu personīgāku, un tuvinieki vienmēr var kavēties atmiņās.

* Ir izgudrotas jaunākās lidmašīnas, kur pats kupols ir veidots no caurspīdīga materiāla. Cilvēkiem vairs nebūs jānorobežojas ar mazu skata lodziņu. Turklāt, skatu ārpus lidmašīnas, varēs redzēt arī tie, kas sēž lidmašīnas centrā.

* “PhotoMath” ir aplikācija, kas atrisinās matemātiskos vienādojumus tavā vietā. Ja esi ielādējis savā viedtālrunī šo aplikāciju, tad matemātikas stundas kļūs daudz vieglākas. Strīdīgs jautājums, vai tas attīstīs bērnu smadzeņu domāšanu, ja viss tiks atrisināts ar vienas fotogrāfijas uzņemšanu.

* Ja tev pieder mašīna, kura darbojas uz elektrības patēriņa, tu drīksti izmantot jebkuru stāvvietu bez maksas, nebūs jāmaksā ceļa nodokļi un droši varēsi pārvietoties pa sabiedriskā transporta paredzētajām joslām. Atliek vienīgi pārvākties uz dzīvi Norvēģijā, jo pagaidām tikai šajā valstī darbojas šīs atļaujas