Apbrīnojamākās pasaules vietas

Apbrīnojamākās pasaules vietas

Mūsu pasaule ir pilna ar brīnumainām vietām. Atšķirīgie gadalaiki, klimatiskie apstākļi un dažādas ģeogrāfiskas vietas sniedz cilvēka acīm neiedomājamus skatus, kam grūti noticēt, ja pats neesi redzējis.

Mīlestības tunelis Ukrainā
Šāds tunelis ir dzelzceļa vilciena posmā, kas ir viena no romantiskākajām vietām uz Zemes. Tunelis ir veidojies saaugot kokiem no abām pusēm, pa vidu izveidojot tuneļa tipa caurumu. Tautā pieņemts, ka, diviem mīlošiem cilvēkiem, braucot cauri šim tunelim ir jāsadodas rokās un jāievēlas vēlēšanās. Ja viņi patiesi mīl viens otru, tad vēlmes piepildīsies.

Tulpju lauki Nīderlandē
Sākot ar aprīli, Nīderlande ir viens no pieprasītākajiem tūristu galamērķiem. Keukenhofa ir vieta, kur arhitekti izveidojuši ziedu karaļvalsti, kuru ik gadu apmeklē vairāk kā 900 tūkstoši interesentu.

Antilopju kanjons Amerikā
Tās ir spirālveida klinšu alas, kuras veidojušās erozijas ceļā. Augstākā ala sasniedz 40 metru garumu un 10 metru platumu. Pats kanjons dalās divās daļās – Augšējais un Apakšējais Antilopju kanjons. Fotogrāfi dodas uz šo kanjonu no visām pasaules malām. Kanjons mēdz applūst, tāpēc vēl joprojām to mēdz uzskatīt par vienu no bīstamākajām vietām.

Maču Pikču
Peru kalnos inku veidotais cietoksnis ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. 2400 metru augstumā celtā senā inku pilsēta apbrīno ar savu unikālo konstrukciju jau kopš 1450.gada. Tūristu populārā vieta ir iekļauta arī kā viena no septiņiem jaunajiem pasaules brīnumiem.

Lielais Ķīnas mūris
Tas ir pieejams tūristu apskatei, kā arī vērojams astronautiem no Mēness. Lielais 6350 kilometru garais mūris ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, ka arī ir viens no septiņiem pasaules brīnumiem. Senajā Ķīnā tas kalpoja kā aizsargmūris no iebrucējiem, taču mūsdienās ir viens no populārākajiem apskates objektiem Ķīnā. Dažviet, erozijas iespaidā, tas ir izzudis (piemēram, 60 km ir izzuduši posmā pie Gaņsu). Laika robs ir skāris arī ap 30km garu posmu pie Hebei. Viens no labāk saglabātajiem mūra posmiem, kur to uztur labā stāvoklī paši ķīnieši, ir Pekinas tuvumā.

Bora Bora sala Taiti
Sala ir veidojusies pirms 3 miljoniem gadu. Tā ir tūristiem viens no dārgākajiem galamērķiem, taču, neskatoties uz to, sala vilina romantikas un ekstrēmu aktivitāšu cienītājus. Bora Bora ir lagūnas tipa sala, kuru ieskauj divi lieli vulkāni un starp tiem eksotiski džungļi. Uz salas nav daudz pamatiedzīvotāju, piešķirot tai eksotisku mieru un klusumu. Sala piedāvā nirējiem lielisku iespēju ieraudzīt zemūdens dzīles, aplūkot rajas un eksotiskās zivis.

Kristālu ala Meksikā
300 metru zem zemes senajās klints raktuvēs izveidojusies milzīga ala, kurā var ieraudzīt lielus kristālu veidojumus. Daži no tiem ir uzskatāmi kā lielākie dabīgie kristāli, kas ir atrasti. Alā ir īpaši klimatiskie apstākļi, kas veicina gigantisku kristālu veidošanos, pat 12 m garumā. Paaugstināta mitruma (90%) un augstas temperatūras(+58 grādi) dēļ, alā bez īpaša aprīkojuma var uzturēties līdz 10 minūtēm.

Morēna ezers Kanādā
Apbrīnojami spilgts zilās krāsas tonis ir vērojams Morēna ezera sniegtajā ainavā. Tas atrodas Kanādas Banfa nacionālajā parkā. Tūristiem īpaši ir izveidotas pastaigu takas apkārt ezeram. To ieskauj augsti kalni un plaši skujkoku meži. Tā līmenis mainās, atšķirībā no laikapstākļiem. Ledus sniegiem kūstot, tas ap jūniju paliek arvien piepildītāks, veidojot izteikti dzirdu zilu krāsas buķeti.